Přečtěte si, jak se pozná dobrý pneuservis

Přečtěte si, jak se pozná dobrý pneuservis
Do pneuservisu musíme jezdit každý a většina lidí tak činí pravidelně a to minimálně dvakrát do roka kvůli přezutí na sezónní pneumatiky nebo v případech defektů. Tyto návštěvy nebývají pro mnoho lidí spojené s příjemnými prožitky a berou to jako nutné zlo. Čemu se ale i tak vyplatí věnovat pozornost, je kvalita služeb, kterou vám pneuservisy nabízí, a která se značně liší podnik od podniku.

Jak tedy začít vybírat?

Nejlepší referencí a zároveň reklamou je spokojený zákazník. Proto je nejlepší se poptat ve svém okolí, použít referenční internetové služby nebo se obrátit na prodejce pneumatik, který Vám doporučí osvědčeného partnera. Zajímavou alternativou se stávají také geografické podklady, které v sobě integrují také reference, fotografie a kontakty, což je velice užitečné a pokud se bude databáze rozrůstat, bude možné tímto způsobem v budoucnu ušetřit spoustu času a vybrat si svém okolí nejbližší a nejvhodnější provozovnu. Tuto rozvíjející se platformu můžete najít právě na pneuservisy.cz a pohodlně dohledat nejvhodnější službu.

Mapa pneuservisů v CŘ (pneuservisy.cz)

To, jak si pneuservis stojí, většinou napoví jeho doba působení na trhu. Podniky s dlouholetou tradicí jsou samozřejmě jistější volbou než pneuservisy bez delší a průkaznější historie.

Další dobrý ukazatel je vybavení a technická úroveň dílny. Moderní a dobře udržované stroje značí profesionalitu a ekonomickou stabilitu, na kterou většinou navazují i kvalitnější služby. Právě při návštěvě pneuservisu lidé nejvíce oceňují profesionalitu, rychlost a vstřícnost spolu s přijatelnou cenou. Kvalitní pneuservis by se tak měl snažit lidem ušetřit co nejvíce času a starostí spojených s údržbou a výměnou kol.

Na českém trhu fungují už i větší společnosti zajišťující komplexní servis jako opravu poškozených pneumatik, mimosezónní uskladnění, pojištění pneumatik nebo servisní kontrolu podvozku a komponentů spojených s koly automobilu- například špatné tlumiče mohou zkrátit životnost pneumatiky až o 80% nemluvě o bezpečnosti. Nejznámější je u nás v tomto ohledu společnost Best Drive patřící pod mezinárodní síť servisů First Stop tvořící síť více jak 1900 partnerů ve 24 zemích zaručující vysoký standart služeb a kvalitu odvedené práce. Správně a kvalitně odvedenou práci za dobré peníze vám mohou poskytnout i menší servisy s tradicí a prověřené dlouhou řadou spokojených zákazníků. Takovým příkladem je třeba pneuservis Doleček v Brně, kterého také na našich stránkách doporučujeme a můžeme potvrdit dlouhodobou spokojenost zákazníků se zárukou solidního jednání a profesionální prá­ce.

Na co si dát pozor?

Po vyjmenování tipů,které vám pomohou vybrat správný pneuservis je potřeba zmínit jak naopak poznat ty špatné. Důležitou věcí je určitě „podezřele“ nízká cena některé ze služeb. Prakticky to znamená, že servis tuto strategii používá jako marketing a další částky vám nabydou v jiných položkách a obyčejně bývá finální účet za stejné služby vyšší než u solidní provozovny. Proto je dobré si v případě nejasností nechat nacenit celkový objem služeb s celkovou částkou. Nekvalitní a nevhodné vybavení či nesprávná manipulace může vézt k nezvratnému poškození vašich pneumatiky či alu kol a v případě dražších alu kol může vyjít „nejlevnější“ přezouvání nakonec pěkně draho. Kvalitních pneuservisů se u nás nachází dost a jsou rozmístěny po celé republice, takže se nemusíte bát změny či vyzkoušení jiného, pokud o dosavadních službách pochybujete a ve výsledku tak můžete podpořit skutečně kvalitní provoz.