Zima dorazila i do Česka: řidiči, přezouváme!

Zima dorazila i do Česka: řidiči, přezouváme!
Zima přišla do Česka nečekaně brzy. V posledních letech jsme si zvykli na postupné ochlazení a mírné zimy. Lidová pranostika praví, že Martin na bílém koni přijíždí 11. listopadu. Bereme ji s rezervou, přesto málokdo čekal příchod sněhových přeháněk už v půlce října.

Jako první bojují se sněhovou pokrývkou obyvatelé horských oblastí. Chladné počasí překvapilo i tisíce řidičů ve městech a způsobilo velké problémy v dopravě, zejména na západě Čech. Nejkritičtější situace panuje na Karlovarsku, kde sníh způsobil dopravní kalamitu. Je jen otázkou času, kdy se sněžení rozšíří do dalších měst. Kromě okolí Karlových Var patří mezi postižené oblasti Chomutovsko a Plzeňsko. Dopravu nekomplikuje pouze sníh, ale i popadané stromy a větve. Na nejhorších místech zasahují hasiči. Velké problémy mají kamiony a auta na letních pneumatikách.

Tým Pneumatiky.cz radí:

Není na co čekat, první sníh je posledním varováním. Přezouvat by se totiž mělo, když teploty klesnou pod 7 stupňů Celsia. Právě teď je pravý čas na zimní pneumatiky. Vyberte si u nás obutí přesně pro svůj vůz. Jednoduše zadáte parametry pneumatiky do filtru. Následně vám zobrazíme nabídku, kde si jen zvolíte podle ceny a značky. Jednodušší už to být nemůže. Nakupte rychle a výhodně na Pneumatiky.cz. Pláště vám doručíme do druhého dne.

Související články

Všechny články